Specifikace - Zetor Forterra CL | HSX | HD

MOTOR

Výkonný s nízkou spotřebou

Úsporné motory ZETOR s 16ventilovou hlavou vzešly z vlastního vývoje a výroby. Konstrukce motoru je uzpůsobena na míru konkrétnímu modelu, což je zárukou dlouhé životnosti, optimálního provozu a nízké spotřeby pohonných hmot. Motory splňují emisní normu Stage IV / Tier 4 a nezatěžují tak životní prostředí nadbytečnými škodlivinami.

Výkon
96-147 koní

Optimalizované spalování motoru vede k nižšímu tepelnému zatížení, nižší spotřebě a vyšší tažné síle.

- Excelentní převýšení krouticího momentu umožňuje, aby motor pracoval v nízkých otáčkách s velkým zatížením a bez nutnosti častého řazení
- Vysoká kvalita motoru garantuje dlouhou životnost
- Mechanické vstřikovací čerpadlo s elektronickou regulací znamená nízkou spotřebu paliva
- Velmi dobrá akcelerace a snadné startování motoru i při nízkých teplotách
- Motory ZETOR využívají svůj výkon naplno – žádné umělé navyšování výkonu tzv. PowerBoost - tedy výkon, který je k dispozici jen za určitých podmínek


Leader v nízké spotřebě

V roce 2016 přichází na trh nová generace motorů, která přináší další snížení spotřeby a emisí. Traktory řady Forterra, které byly osazeny novými motory splňujícími emisní normu Stage IV, otestovali vědci z Mendelovy univerzity. Výsledky studie potvrdily, že nové motory mají nižší spotřebu paliva než motory předchozí generace.

PŘEVODOVKA

Synchronizace síly a přesnosti

Do řady Forterra si ZETOR vyvíjí a vyrábí své převodovky sám. Používá při tom kvalitní materiály, které zajišťují odolnost, efektivitu a dlouhou životnost.

Větší počet využitelných převodových stupňů udržuje motor v optimálních otáčkách při práci na poli i při transportu. Tím drží spotřebu paliva na nízkých hodnotách. V nejpoužívanějším pracovním rozsahu se můžete spolehnout na 7 nebo 9 stupňů rychlosti i při zatížení traktoru. Ke komfortnějšímu řazení a jednodušší obsluze traktorů Forterra přispívá i funkce automatického násobiče krouticího momentu, která zabezpečuje automatické řazení stupňů násobiče v závislosti na otáčkách motoru.

Forterra CL

Čtyřstupňová převodovka s třístupňovým násobičem

24 rychlostí vpřed a 18 rychlostí vzad

7 stupňů v pracovním rozsahu 6–12 km/h

Forterra HSX a HD

Pětistupňová převodovka s třístupňovým násobičem a hydraulickou reverzací

30 rychlostí vpřed a 30 rychlostí vzad

9 stupňů v pracovním rozsahu 6–12 km/h

HYDRAULIKA

Síla a efektivita

Traktory ZETOR FORTERRA jsou vybaveny elektrohydraulikou Bosch, která zajišťuje vysokou efektivitu při práci s přípojnými zařízeními. Dva pomocné válce hydrauliky zajišťují rovnoměrné zatížení traktoru a maximální zvedací sílu až 85 kN. Pro zjednodušení a zkvalitnění práce na poli je traktor vybaven souvraťovou automatikou.

Maximální zvedací síla
Forterra CL 77 kN
Forterra HSX & Forterra HD 85 kN

Forterra HD je vybavena přídavným 4sekčním rozvaděčem hydrauliky s elektrohydraulickým ovládáním.

KABINA

Pohodlí a rozhled

V kabině traktoru Forterra si užijete pohodlí v každém terénu. Při práci oceníte výborné ergonomické řešení. Kabiny traktorů ZETOR jsou prostorné a jízdní komfort zvyšuje i odpružení kabiny.

Model Forterra HD je navíc vybaven multifunkčním panelem, na kterém jsou sdruženy všechny důležité ovládací prvky. Řidič má vše potřebné po ruce – od ovládání hydrauliky až po aktivaci souvraťové automatiky.

- Odpružení kabiny u všech modelů
- Odpružené ergonomické sedadlo řidiče, skládací sedadlo spolujezdce
- Ideální výhled z kabiny do všech směrů a na pracovní stroje
- Průhled střechy pro lepší práci s čelním nakladačem
- Ergonomický multifunkční panel přináší pohodlné a intuitivní ovládání (Forterra HD)
- Klimatizace pro nastavení požadované teploty v každém ročním období
- Výškově i osově nastavitelný volant

NÁPRAVA

Jízdní komfort

Přední odpružená náprava je u modelu Forterra HD konstrukčně složena ze dvou samostatných a nezávisle odpružených polonáprav. Náprava má díky menším odpruženým hmotám vyšší absorpční a tlumicí schopnosti, a proto je docíleno nižší hladiny vibrací.

Mechanismus nezávislého zavěšení kol je technicky velice podobný víceprvkovému automobilovému zavěšení kol, proto je jízda v traktorech Forterra HD tak pohodlná jako v osobním automobilu.

Nejvyšší model Forterra HD je vybaven 100% uzávěrkou diferenciálu a souvraťovou automatikou. Souvraťová automatika snižuje počet úkonů při každém otáčení na souvrati, zjednodušuje tak obsluhu stroje a zajišťuje lepší manévrovatelnost. Tento systém spočívá v kombinaci automatického ovládání přední hnací nápravy 4WD, uzávěrek diferenciálu a zadního vývodového hřídele.

- Odpružení kabiny u všech modelů
- Odpružení přední hnané nápravy (F HD)
- Patentované lichoběžníkové zavěšení a odpružení obou kol (F HD)